Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Eddig 200 tonna Burley-t vásárolt fel az ULT Magyarország

További 300 tonna felvásárlásával számol még a cég a januári felvásárlás során.

200 tonna Burley dohányt vásárolt fel az idei évben az ULT Magyarország Kft. – írta a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapja hétfőn.

Fotó: ULT Magyarország Kft.

Minden felajánlott termelői készletet átvettünk, mellyel segítettünk a termelőinknek a tervezett árbevételük idei évben történő realizálásában. Sok termelő az elmúlt évek egyre gyakoribb dohánylopásai miatt is értékesíteni kívánta a megtermelt dohányát, hogy azt ne tudják az illegális dohánykereskedelmet ellátó tolvajok „meglovasítani”. A következő átvételig, minden termelőnek biztosítjuk a lehetőséget, hogy a lecsomagolt dohányát beszállíthassa a raktárainkba a dohánytolvajok elől. Erre legkésőbb december 15-ig van lehetőség”

– fogalmazott az ULT Magyarország Kft. Mint írták, az eddig felvásárolt dohányok minősége jóval meghaladja az elmúlt évit. „A felvásárlást január elején tovább folytatjuk. Várhatóan további 300 tonna termés kerül értékesítésre” – zárult a cég közlése.