A szervezett bűnözés maláj tinédzsereket toboroz, hogy iskolákban értékesítsenek e-cigarettákat magas jutalékért – számolt be a China Press híradása nyomán a Tobacco Reporter.
Állítólag a diákokat „futárokként” alkalmazzák, majd arra bátorítják őket, hogy szoktassák rá az e-cigire a kortársaikat, így később eladhatják nekik a készülékeket.

Egy helyi iskola állítólag intézkedett egy diák ellen, akit e-cigaretta árusításán kaptak az iskola területén, és a személyzet „megdöbbent, amikor a szindikátus egyik tagja merészen felhívta az iskola vezetőségét, hogy kegyelmet kérjen a diák számára”.
A maláj hatóságok arra kérték a szülőket, hogy szorosan figyeljék gyermekeiket.
