Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Dohányágazati iskola nyílik a Dominikai Köztársaságban

A létesítmény célja, hogy hivatalos képzést és tanúsítványt biztosítson a munkavállalók számára.

A Dominikai Köztársaság Nemzeti Műszaki és Szakképzési Intézete iskolát hoz létre a dohányágazat szakképzett munkaerő iránti növekvő kereslet kielégítésére – írja a Tobacco Reporter.

A Dominikai Köztársaság a Szivartermelők Szövetségével (ProCigar) együttműködésben létrehozott intézménye a dohánytermelés szempontjából kulcsfontosságú Tamborilban, Santiagóban lesz. A létesítmény célja, hogy hivatalos képzést és tanúsítványt biztosítson a munkavállalók számára, akik közül sokan korábban informális úton szereztek készségeket.

Képünk illusztráció (Fotó: wirestock / Freepik)

A ProCigar elnöke, Litto Gómez szerint a képzés kulcsfontosságú a dominikai dohánytermékek nemzetközi versenyképességének és minőségének fenntartásában. A szakképzett munkaerőbe való befektetés –  jegyezte meg – nemcsak az iparág hatékonyságát támogatja, hanem hozzájárul a helyi közösségek gazdasági fejlődéséhez is.

A dohányipar Santiagóban több mint 110 000 embert foglalkoztat, és az év első négy hónapjában több mint 400 millió dollárt (kb. 140 milliárd forintot) termelt az Ipari Minisztérium adatai szerint.