Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 0 perc
Dohányadóból finanszíroznának egyetemet Pakisztánban

Egy készülő egyetem működtetésére fordítanák a befolyó adóbevételeket.

A pakisztáni szövetségi kormány azt tervezi, hogy adót vet ki a dohánytermékekre, hogy segítsen fedezni a készülő iszlámábádi Daanish Fejlődő Tudományok Egyetem működési költségeit – írja a Tobacco Reporter.

A döntést a Shehbaz Sharif miniszterelnök által vezetett projektértékelő ülésen vitatták meg június 18-án.

Iszlámábád éjszaka 2024 januárjában (Fotó: Ehtesham Chaudhary / Unsplash)

Az egyetem építését az Egyesült Királyság által egy korrupciós ügyben visszakapott 190 millió fontból (89,4 milliárd forintból) finanszírozzák, és az új dohányadóból befolyó összegeket a működtetésre fordítanák.

Az épületek tervezésére és kivitelezésére vonatkozó ajánlatokat a közelmúltban nyitották meg, elsősorban kínai és törökországi cégek részvételével.