A pakisztáni szövetségi kormány azt tervezi, hogy adót vet ki a dohánytermékekre, hogy segítsen fedezni a készülő iszlámábádi Daanish Fejlődő Tudományok Egyetem működési költségeit – írja a Tobacco Reporter.
A döntést a Shehbaz Sharif miniszterelnök által vezetett projektértékelő ülésen vitatták meg június 18-án.

Az egyetem építését az Egyesült Királyság által egy korrupciós ügyben visszakapott 190 millió fontból (89,4 milliárd forintból) finanszírozzák, és az új dohányadóból befolyó összegeket a működtetésre fordítanák.
Az épületek tervezésére és kivitelezésére vonatkozó ajánlatokat a közelmúltban nyitották meg, elsősorban kínai és törökországi cégek részvételével.
