Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Dél-Korea dohányellenőrző készüléket is adományoz Romániának
Megközelítőleg nyolcmillió dollár (közel hárommilliárd forint) értékű adományt – orvosi és számítástechnikai felszereléseket – juttat Dél-Korea Romániába.

A hírt Alexandru Rafila egészségügyi miniszter jelentette be Rim Kap-szo dél-koreai nagykövettel közösen tartott hétfői sajtótájékoztatóján – írja az Agerpres hírügynökség magyar kiadása. Dél-Korea viszonzásképpen küldi az adományt, miután Románia koronavírus elleni vakcinákat adományozott a távol-keleti országnak.

Rafila közölte, az eszközök az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) és a regionális közegészségügyi központok tevékenységéhez szükségesek, és ez év közepétől novemberig érkeznek az országba.

Kolozsvár 2020-ban (Fotó: Pap Tamás / Unsplash)

Az adomány a dohány-, dohánytermék- és vízminőség ellenőrzésére kifejlesztett komplex felszereléseket, fertőző betegségek diagnosztizálására, szekvenálásra alkalmas berendezéseket, valamint nagy kapacitású fagyasztókat tartalmaz; utóbbiakban mínusz 80 fokon tárolhatók majd a biológiai termékek, oltóanyagok. Alexandru Rafila kihangsúlyozta, hogy vadonatúj, csúcstechnológiás termékekről van szó.

A felszereléseket Bukarestbe, Kolozsvárra, Temesvárra, Marosvásárhelyre és Jászvásárra (Iaşi) szállítják, a regionális közegészségügyi központokba.