Kisebb eséllyel hal meg idő előtt az, aki rendszeresen teát fogyaszt – írja a National Institutes of Health kutatása alapján a The Guardian.
Az Annals of Internal Medicine című folyóiratban publikált kutatás 2006 és 2010 között, a UK Biobank által kérdőíveken gyűjtött adatok alapján készült, mely felmérésben összesen kb. félmillió ember vett részt.
A válaszadók 85 százaléka rendszeresen ivott teát a megadott időszakban, ebből 89 százalék a fekete teát preferálta.

A kutatók szerint a napi két vagy több csészényi teát fogyasztó embereknél 9-13 százalékkal alacsonyabb volt a halálozási kockázat, mint azoknál, akik nem teáztak.
Fernando Rodriguez, a Madridi Autonóm Egyetem professzora szerint a kutatás jelentős áttörésnek bizonyulhat, lévén a hasonló méréseket leginkább Ázsiában végzik, ahol a zöldtea sokkal népszerűbb.
„Ez a cikk azt mutatja, hogy a feketetea (az Európában legnépszerűbb tea) rendszeres fogyasztása 10 év alatt szerény mértékben csökkenti különösen a szív- és érrendszeri betegségek okozta halálozás valószínűségét egy középkorú, többnyire fehér felnőtt lakosság körében”
– tette hozzá a professzor.
