Kína e-cigaretta exportja 2025-ben csökkent: az éves kivitel összértéke 10,598 milliárd amerikai dollár (kb. 3484 ezermilliárd forint) volt, ami 3,31 százalékos visszaesést jelent a 2024-es 10,961 milliárd dollárhoz (kb. 3615 ezermilliárd forinthoz) képest – derül ki a kínai Vámigazgatás év végi adataiból, melyről a Nicotine Insider számolt be.
2025 decemberében mintegy 974,3 millió dollár értékben exportáltak e-cigarettákat és kapcsolódó „személyi elektronikus porlasztó eszközöket”, ami éves összevetésben 3,67, havi alapon pedig 11,09 százalékos csökkenés.

A kivitel összesen 292 országot és régiót érintett, továbbra is az Egyesült Államok a legnagyobb felvevőpiac. Az USA-ba irányuló export a teljes kínai e-cigaretta-export 38,72 százalékát tette ki, és 10,91 százalékos növekedést jelentett 2024-hez képest. A második helyen az Egyesült Királyság állt, ugyanakkor az oda irányuló szállítások 3,38 százalékkal estek vissza, elsősorban az országban 2025. június 1-jén hatályba lépett egyszer használatos e-cigaretta tilalom miatt.
A legfontosabb célpiacok között szerepelt még Németország, Dél-Korea, az Egyesült Arab Emírségek, Oroszország, Malajzia, Japán, Kanada és Hollandia, ami a kereslet fennmaradását jelzi Európában, a Közel-Keleten és Ázsia egyes részein.
