Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Cigicsempész-konvojra csapott le a NAV

Az M1-es autópályán a főváros felé haladt a 120 ezer dobozos illegális cigiszállítmányt.

Ismét sikeresen összedolgozott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bűnügyi és rendészeti szolgálati ága, minek eredményeként lecsaptak a cigicsempészekre – közölte a hivatal a honlapján. A nyomozók információi vezették el a Bevetési Igazgatóság járőreit a nagy mennyiségű, zárjegy nélküli cigarettához. Az ukrán csempészek elfogásuk előtt épp a főváros felé haladtak az M1-es autópályán.

A pénzügyőrök Komárom-Esztergom vármegye területén állták útját a két, fehér színű szlovák rendszámú kisteherautónak. Az autók egymást követve közlekedtek, amikor az egyiket a Concó pihenőbe kiterelték az egyenruhások.

A konvoj másik egységét a Harkályos pihenőhelyre navigálták le az autópályáról. Az okmányok szerint az ukrán sofőrök Szlovákiából hozták a rakományként feltüntetett alumínium képkereteket. A rakterek átvizsgálásakor kiderült, hogy a bejegyzés valótlan, szó sincs rámákról, ezzel szemben többszázmillió forint értékű, zárjegy nélküli dohánytermék volt a szállítmány.

Az egyik járműplató 54 ezer dobozt, míg a másik 66 ezer doboz adózatlan füstölnivalót rejtett. A két autóban összesen több mint 260 millió forint értékű adózatlan dohányterméket számláltak a pénzügyőrök, ezzel a terheltek tetemes adót vontak el a központi költségvetésből.

Az egyenruhások – a további eljárás lefolytatása érdekében – a két férfit elállították, majd a NAV Közép-Dunántúli Bűnügyi Igazgatóság pénzügyi nyomozóinak átadták. Az ügyben költségvetési csalás bűncselekmény gyanúja miatt indult büntetőeljárás. A gyanúsítottakat őrizetbe vették és letartóztatásukat kezdeményezték az illetékes bíróságnál, emellett az elkövetők jövedéki törvénysértés miatt is számíthatnak bírság kiszabására.