Bezárja a svájci, boncourt-i cigarettagyárát a BAT. A termelést máshová helyezi át a Európában – írja a Tobacco Reporter az SWI alapján.
A gyár több mint 200 embert foglalkoztat, akiknek mintegy fele Franciaországból érkezett határon túli munkavállaló. A bezárás nem érinti a BAT lausanne-i irodáját, ahol több mint 100 további alkalmazott dolgozik.

Lionel Maître, Boncourt polgármestere csalódottságát fejezte ki a döntés miatt.
A boncourt-i gyárat a Burrus család alapította 1814-ben, majd 1996-ban a Rothmans International vette át, amely cég három évvel később egyesült a BAT-tal. A telephelyen 1887-ben kezdték el gyártani a Parisienne-t, amely a második legkelendőbb cigarettamárka Svájcban.
