Múlt pénteken a Napoli hazai pályán 2–0-ra megverte a Cagliarit, ezzel bebiztosította az olasz labdarúgó első osztály (Serie A) bajnoki címét. A meccsen látványos félollóval betalált a skót válogatott Scott McTominay is, aki a Serie A idei szezonjának legjobb játékosa is lett.
A Napoli hétfőn buszos diadalmenettel ünnepelte az újabb scudettót. McTominay már a buszon dohányzott, majd kedden került ki egy videó az X-re, amelyben a középpályás egy klubban (azaz beltéren) cigarettázva táncol egy idősebb férfival – írja a Talksport.
Dohányzás és futball
A 20. század elején még elterjedt volt a futballisták és edzők körében a füstölgés. A harmincas években Angliában például a korszak futballsztárjaival reklámozták a cigarettákat, gyűjthető cigikártyák formájában. Aztán, ahogy egyre nyilvánvalóbb lett a dohányzás egészségkárosító hatása, az edzők elkezdtek odafigyelni arra, hogy a játékosaik ne gyújtsanak rá (gyakran). Herpert Chapman, az Arsenal legendás menedzsere már a húszas-harmincas években rákérdezett a leigazolandó focistáknál, hogy cigiznek vagy fogyasztanak-e gyakran alkoholt. A második világháborút követően is sok focista dohányzott, de a számuk fokozatosan csökkenni kezdett, ahogy a csapatok elkezdtek jobban odafigyelni a játékosok egészségére. A Bradford City 1985-ös stadionkatasztrófájában 56 ember vesztette életét, a tűz oka állítólag egy elejtett, el nem oltott cigarettacsikk volt. Ezt követően fokozatosan elkezdték betiltani a dohányzást a futballmérkőzéseken, a kétezres évek első évtizedében világszerte elterjedt ez a gyakorlat. Ma már kevés focistáról tudni, hogy amikor épp nem játszik, szeret rágyújtani.
