Több mint 10 000 állampolgár írta alá azt a petíciót, amely az e-cigaretta ízesítésének legális fenntartását kéri Lettországban . Mivel a kezdeményezés megkapta a törvényileg előírt számú aláírást, jogosult a lett parlament a jogszabály felülvizsgálatára – számol be a Baltic News Network alapján a Tobacco Reporter.
Az ízesítések betiltása helyett a petíció arra sürgeti a lett kormányt, hogy lépjen fel az illegális e-cigi értékesítés ellen, és oktassa a társadalmat a kevésbé ártalmas alternatívákkal kapcsolatban.

Toms Lusis, a kezdeményezés szerzője szerint a lett törvényhozóknak az e-cigivel kapcsolatos hozzáállása elavult hiedelmeken és tanulmányokon alapul.
„A legújabb tudományos adatok azt mutatják, hogy az e-cigaretta akár 95 százalékkal kevésbé veszélyes az emberi egészségre, mint a hagyományos cigaretta”
– mondta.
Lusis hozzátette, azzal, hogy megtagadják a felnőttektől a választás szabadságát az e-cigaretta ízesítését illetően, az állam jelentős bevételtől eshet el az ízesített töltőfolyadékok jövedéki adójából is.
