Ausztrália januártól betiltja az eldobható e-cigaretta importját a gyermekek nikotinfüggőségének megfékezése érdekében. Ezen felül új törvényeket vezetnek be annak megakadályozására, hogy az országban egyszer használatos e-cigit gyártsanak, vagy reklámozzanak – írja a BBC.
2021 óta illegális bármely ausztrál számára orvosi rendelvény nélkül e-cigarettát vagy nikotinos párologtatót vásárolni vagy importálni, de e korlátozások ellenére a függőségi arányok továbbra is az egekbe szöktek.

A Sydney-i Egyetem idén készült tanulmánya szerint a 14-17 éves tinédzserek több mint negyede e-cigizett már, míg az ausztrál Rákellenes Tanács jótékonysági szervezetének kutatása szerint ugyanebben a korcsoportban 10-ből kilenc tinédzser könnyen hozzáfér a termékhez.
„Minden ausztrál kormány elkötelezett amellett, hogy együtt dolgozzunk a fiatalok körében tapasztalható aggasztó mértékű e-cigi fogyasztás megállítása érdekében”
– mondta Mark Butler, a szövetségi egészségügyi miniszter, aki a tilalom bevezetését irányítja.
Butler szerint az egyszer használatos e-cigik importtilalma január 1-jén kezdődik, és márciusra az újratölthető, nem terápiás célú eszközöket is kitiltják az országból.
