Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Akár már nyártól életbe léphet az energiaitalok eladásának korlátozása

Ha elfogadják a KDNP javaslatát, nem vásárolhatnak többé energiaitalt a 18 éven aluliak.

A KDNP ifjúsági tagozata Veszprémben tartott sajtótájékoztatót, melyen elmondták, akár már nyáron életbe léphet a párt által kezdeményezett törvényjavaslat, mely megtiltaná az energiaitalok forgalmazását a 18 éven aluliak számára – írja a vehir.

A törvényjavaslatot Nacsa Lőrinc és Hollik István dolgozta ki és nyújtotta be április másodikán. A tervezet általános indoklása szerint a 18 év alatti korosztályban folyamatosan növekszik az energiaitalt fogyasztók aránya.

Képünk illusztráció (Fotó: Freepik)

Halmay Gábor az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) országos ügyvezető-alelnöke elmondta, a javaslat kidolgozásakor orvosi szakmai szervezetekkel, oktatási intézményekkel és ifjúságvédelmi szakemberekkel is egyeztettek.

Amennyiben az országgyűlés elfogadja a törvényjavaslatot, akár már idén nyár elején életbe léphet.