A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei az M4-es autópályán, a Nagykereki határátkelőhely közelében állítottak meg egy bolgár rendszámú személyautót, ami egy üres trélert vontatott és hat utassal Lengyelországba tartott – írja a hivatal a honlapján.
Az ellenőrzésbe két szolgálati kutya, Ágika és Aramisz is „bekapcsolódott”, akik cigaretta- és kábítószer-keresésre képzettek. A kutyák először a motorháztetőnél, majd a csomagtérnél is pozitív jelzést adtak. A pénzügyőrök a jelzéseket követve átvizsgálták a járművet: a motorháztető alatt egy kockás szatyorban 240 doboz különféle márkájú cigarettát találtak, a csomagtér padlózata alatt további 390 doboz cigarettát találtak.
A sofőr azt mondta, hogy a cigarettákat Bulgáriában vásárolta, ő rejtette el az autójában és családtagjainak szánta, az utasok azonban nem tudtak a rejtekhelyről.
A NAV lefoglalta a 630 doboz, mintegy 1,7 millió forint értékű bolgár füstölnivalót, valamint a csempészetre átalakított járművet. Jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indítottak eljárást.
Nyitókép forrása: NAV
