Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
A nikotintasakokat is betilthatják Lengyelországban

Gyógyszertárakba száműzhetik a nikotinpárnákat 2025-ben.

Amint arról múlt héten beszámoltunk, a lengyel parlamentben az újgenerációs termékekről vitáztak a képviselők. Felmerült, hogy az ízesített e-cigarettákat be kellene tiltani, s hogy a piacon maradó termékeket egységes csomagolásban kellene majd forgalmazni a jövőben.

A Vaping Post keddi cikke szerint nemcsak az e-cigaretták, hanem a nikotintasakok jövője is veszélybe került a közép-európai országban. Izabela Leszczyna lengyel egészségügyi miniszter nemrégiben bejelentette ugyanis, hogy a szintetikus nikotintasakok betiltását tervezi az állítólagos növekvő egészségügyi aggályok miatt.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

A lengyel egészségügyi minisztérium a konzultáció eredményéig dolgozik egy olyan jogszabályon, amely betiltja e termékek értékesítését és forgalmazását. Leszczyna reményét fejezte ki, hogy a jogszabály az év végéig elkészül, ami jelzi, hogy Lengyelország proaktívan közelít a szintetikus nikotin szabályozásához a közegészség védelme érdekében. Az egészségügyi miniszter szerint ezek e termékek a hagyományos cigarettáknál magasabb nikotintartalmúak, ami jelentős egészségügyi kockázatot jelent.

A javasolt jogszabály a szintetikus nikotint tartalmazú termékeket gyógyászati cikkekké minősítené át, és a dohányzásról való leszokásra szánt nikotinos rágógumikhoz hasonlóan korlátozná a gyógyszertárakban való elérhetőségüket. A lengyel egészségügyi szervek szerint a szabályozás célja a használatuk korlátozása és az egészségügyi kockázatok, köztük a száj-, torok- és hasnyálmirigyrák, valamint a szív- és érrendszeri problémák kezelése.

A közelmúltban Franciaország is jelezte, hogy korlátozná a nikotintasakok forgalmazását.