Az Amerikai Tüdőszövetség a mentoltilalom véglegesítésére sürgeti a Fehér Házat 2024-es jelentésében – írja a Tobacco Reporter.
Az idei jelentés kiemeli a mentolos dohány közegészségügyi veszélyeit, valamint azt, hogy a Fehér Ház még mindig nem véglegesítette a mentolos cigaretták és az ízesített szivarok betiltására vonatkozó szabályokat.
„Elfogadhatatlan, hogy évtizedes kutatások és erőfeszítések után a dohányzás még mindig a megelőzhető halálozások és betegségek vezető oka az Egyesült Államokban. A dohányzás évente 480 000 halálesetért felelős”
– mondta Harold Wimmer, az Amerikai Tüdőszövetség elnök-vezérigazgatója a közleményben.

A jelentés azt is kiemeli, hogy az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatala továbbra is késlekedik a dohánytermékek forgalomba hozatalát megelőzően benyújtott kérelmek felülvizsgálatának befejezésével, és hogy nem kezdődött meg az illegális e-cigaretták elleni érdemi fellépés.
Ezen problémák orvosolása mellett a jelentés a Centers for Disease Control and Prevention's Office on Smoking and Health finanszírozásának növelését, illetve egy olyan törvény elfogadását javasolja, mely több embernek biztosítana hozzáférést a dohányzásról való leszokáshoz szükséges forrásokhoz.
