Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
A mentolos cigi betiltása ellen kampányol egy amerikai érdekvédelmi csoport

A Building America's Future elsősorban az adóbevételek kiesését nehezményezi.

Egy konzervatív érdekvédelmi csoport kampányt indított a mentolos cigaretták tervezett betiltása ellen az Egyesült Államokban - számol be a Fox News alapján a Tobacco Reporter.

A Building America's Future kampányában azt állítja, hogy a mentolos cigaretta értékesítésének korlátozása országszerte több százmillió dollár állami bevételt veszélyeztetne. A Tax Foundation 2022-ben végzett elemzése szerint az intézkedés a szövetségi kormánynak 1,9 milliárd dollár (közel 700 milliárd forint), az államoknak pedig összesen 4,7 milliárd dollár (több mint egybillió forint) kieső adóbevételbe kerülne.

2022 áprilisában az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) termékszabványokat adott ki, amelyek megtiltják a mentol ízesítést a cigarettákban, illetve a szivarok mindenféle ízesítést a dohányon kívül.

Képünk illusztráció (Fotó: Ideogram.ai)

Múlt hónapban az FDA elküldte a javasolt előírásokat a Fehér Ház Vezetési és Költségvetési Hivatalának felülvizsgálatra, ami az utolsó lépés a mentolos cigaretták betiltásának véglegesítése felé.

A kisboltok esetében a mentolos cigaretták a cigarettaeladások 34 százalékát, az ízesített szivarok pedig a szivareladások 51 százalékát teszik ki. A Building America's Future szerint a polcokról való eltávolításuk azt jelenti, hogy a jelenlegi felhasználók, akik nem tudnak leszokni vagy más dohánytermékekre váltani, illegális forrásokból fogják keresni a termékeket.