Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
A magyar 11 évesek negyede fogyasztott már alkoholt

A WHO szerint minél hamarabb isznak a gyermekek alkoholt, annál nagyobb eséllyel lesznek függők felnőttként.

A 11 éves gyerekek negyede fogyasztott már alkoholt, a fiúk között közel 30, a lányok között csaknem 20 százalék ennek aránya – írja a HVG a WHO friss felmérése alapján.

Nálunk is sokkal rosszabb a helyzet ezen téren az Egyesült Királyságban, ahol a 11 évesek csaknem harmada, és a 13 évesek közel fele fogyasztott már alkoholt.

„A szerek kipróbálása a felnőtté válás és a kísérletezés része, de az alkoholnak hosszú távú hatásai vannak az egészségre”

– mondta Jo Inchley, a kutatás vezetője, a Glasgow-i Egyetem munkatársa.

Képünk illusztráció (Fotó: Louis Hansel / Unsplash)

Hozzátette aggasztóak azok a jelek, melyek szerint egyre több gyerek és egyre fiatalabban kezd el alkoholt fogyasztatni.

A felmérések alapján minél hamarabb kezdenek el alkoholt fogyasztani a gyermekek, annál nagyobb valószínűséggel lesz problémájuk vele idősebb korukban.

A jelentés 4500 gyermeket kérdezett meg Európából, Közép-Ázsiából és Kanadából. Az Egészségügyi Világszervezet kiemelte, egyre elfogadottabbá válik a gyermekek alkoholfogyasztása, és felszólította az államokat, hogy tegyenek többet védelmükben.