Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
A felvásárlási ár növelését követelik a macedón dohánytermesztők

A mezőgazdasági minisztériummal már tárgyaltak, hamarosan a felvásárlók következnek.

A macedón dohánytermelők ma találkoznak Cvetan Tripunoski mezőgazdasági miniszterrel, hogy megvitassák a dohánylevelek árát – írja a Sloboden Pečat alapján a Tobacco Reporter. A felvásárlókkal való találkozót november 4-re tervezik.

„Nem vagyunk elégedettek a jelenlegi árral, amely a tavalyi szinten van, azaz 375 dínár (kb. 2500 forint) az első, 300 dínár (kb. 2000 forint) a második és 260 dínár (kb. 1700 forint) a harmadik osztályú felvásárolt dohányért”

– mondta Kiro Risteski, a Macedóniai Dohánytermelők Egyesületeinek Szövetségének elnöke.

Prométheusz emlékmű Macedóniában, Szkopjéban (Fotó: Darko Cvetanoski)

A macedón dohánytermelők arra számítanak, hogy ebben a szezonban mintegy 17 millió kg jó minőségű dohányt fognak piacra dobni. A felvásárlók azonban 26 millió kg-ra kötöttek szerződést a gazdákkal.