A dán fiatalok körében csökkent a cigarettafogyasztás, de az egyéb nikotintartalmú termékek használata nőtt – írja a The Local Denmark alapján a Tobacco Reporter.
A nikotintasakok, az e-cigaretta, illetve az országban egyébként legálisan nem forgalmazható snüssz egyre népszerűbb a dán fiatalok körében: a 15-29 évesek 35,1 százaléka használta ezeket a termékeket tavaly naponta vagy rendszeresen, szemben a 2020-as 26,3 százalékkal.
A cigarettahasználat 20,1 százalékról 19 százalékra csökkent, míg a füstmentes nikotintartalmú termékek használata 9,1 százalékról 12,9 százalékra nőtt a dán Nemzeti Közegészségügyi Intézet és a Dél-dániai Egyetem által a dán egészségügyi hatóság megbízásából 2022 őszén készített kutatás szerint.

„Sajnos azt is látjuk, hogy néhány illegális termék használata is növekszik. Ilyen például az új, eldobható e-cigaretták. Dániában nem legális az értékesítésük, de azt látjuk, hogy a fiatalok beszerzik és használják ezeket”
– mondta Nanna Jarlstrup, a jelentés egyik kutatója.
A 15 és 17 év közötti dohányosok száma annak ellenére nőtt, hogy a 18 és 24 év közöttiek 2020-hoz képest kevesebben szívnak naponta, vagy alkalmanként cigarettát.
