Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatala (FDA) a dohánytermékekben lévő nikotin mennyiségének jelentős csökkentésére vonatkozó szabályjavaslatot nyújtott be, amelynek célja a cigaretták és a hevített dohánytermékek használatának visszaszorítása – írja a CNN.
A javasolt szabály nyilvános véleményezési időszakon megy keresztül, és a Gazdálkodási és Költségvetési Hivatal jóváhagyási folyamata hónapokig eltarthat – az pedig a CNN szerint egyelőre nem világos, hogy az említett hivatal, valamint az FDA mit fog tenni a javaslattal Donald Trump januári beiktatását követően, amikor új kormányzat áll fel.

Az FDA egyébként 2018 óta többször jelezte, hogy szándékában áll a nikotinszint korlátozása. 2022-ben bejelentette, hogy olyan szabály kidolgozását tervezi, amely előírja a dohányipari vállalatok számára, hogy csökkentsék a hagyományos cigaretták nikotinszintjét.
Egyes szakértők becslése szerint a nikotinszint csökkentése több mint 33 millió embert tarthatna vissza attól, hogy rendszeresen dohányozzon, és körülbelül 5 millió további dohányos egy éven belül leszokna. Ugyanakkor egy, a közelmúltban általunk is ismertetett dán kutatás a nikotinpárnák esetében arra mutatott rá, hogy ott nem érdemes korlátozni a nikotintartalmat, mert sokan áttérhetnek emiatt a hagyományos dohányzásra.
