Jóváhagyták a liverpooli tanács tervét, hogy 2030-ra füstmentessé tegyék a várost – írja a BBC. Konkrét lépésként azt tervezik, hogy az eddiginél is több nyilvános helyen lesz tilos dohányozni, valamint a már meglévő törvények felhasználásával a dohánytermékek kínálatának fokozott ellenőrzésével „denormalizálnák” e szenvedélyt.

A hatóság szerint a város lakosainak mintegy 17%-a dohányzik, akik évente akár 2500 fontot (1,1 millió forintot) is költenek erre a szokásra. A város éppen ezért közel 2 millió fontot (914 millió forintot) fordítana Liverpool „legnagyobb megelőzhető halálokának” visszaszorítására, a dohányzásról való leszokás támogatására, valamint arra, hogy mások ne kezdjenek el dohányozni.
A tanács kabinetjének benyújtott jelentés szerint a Stopping the Start (Az elkezdés megállítása) nevű terv célja, hogy segítsen a liverpooliaknak „hosszabb, egészségesebb és gazdagabb életet élni egy olyan városban, ahol a dohányfüst káros hatásainak nem kitéve játszhatnak és dolgozhatnak”.
