Fehéroroszország állami szabványügyi bizottsága betiltotta 47 típusú e-cigaretta forgalmazását - írja a Novosti alapján a Tobacco Reporter.
Januárban és februárban a gomeli régióban a hatóságok olyan kereskedőket azonosítottak, akik olyan e-cigarettát árultak, amelyek nem feleltek meg a jogszabályi előírásoknak.
Egyes termékek meghaladták a megengedett 20 mg/ml nikotinszintet, míg más esetekben hiányzott az egészségügyi figyelmeztetés, a felhasználási korlátozásokról szóló nyilatkozat és a lejárati idő.
A veszélyes termékeket kivonták az értékesítésből, és a hatóságok adminisztratív intézkedéseket hoztak az eladókkal szemben.
Nyitóképünk illusztráció (Fotó: www.slon.pics / Freepik)
