Illegálisan behozott dohánytermékeket találtak két személy poggyászában a nyitrai (Nitra) vámhivatal munkatársai a révkomáromi (Komárno) vasútállomás előtt – írja a TASR.
Lakossági bejelentés alapján ellenőrizték a vámosok a csomagokat április 15-én hajnali fél öt körül – tájékoztatott Renáta Cebová, a nyitrai vámhivatal szóvivője.

A két poggyászban összesen 857 doboz (17140 szál) zárjegy nélküli cigaretta volt. Az ellenőrzött személyek nem tudták bemutatni a cigaretta vásárlását igazoló dokumentumokat. A gyanú szerint 2436 euró (870 ezer forint) kárt okozó adócsalást követtek el.
Az ügyet a Pénzügyi Igazgatóság (Finančná správa) nyomozója vizsgálja – közölte Cebova.
